Alyva – kaip dažnai keisti?

Alyva – kaip dažnai keisti?

Alyva – kaip dažnai keisti? suraskite euromaster servisą

Beveik kiekvienas girdėjo ir žino, jog variklio alyvą reikėtų keisti, tačiau retas supranta, kodėl reikia ją keisti, kaip dažnai ir į kokkeisti. O šios žinios ir jų panaudojimas turi didelę įtaką kiekvieno variklio gyvybingumui.

VARIKLIO ALIEJAUS UŽDAVINIAI

TEPIMAS

Jo labiausiai žinoma funkcija yra elementų tepimas siekiant sumažinti trintį. Tokiu būdu stabdome judančių variklio elementų susinaudojimą, o tuo pačiu ilginame jo gyvybingumą. O tai nemažas iššūkis – vienos sekundės bėgyje kiekvienas stūmoklių juda į viršų ir žemyn virš 100 kartų!

ŠALDYMAS

Esmine funkcija, apie kurią mažai kalbama yra variklio šaldymas. Net iki 30% variklio išskiriamos šilumos yra išleidžiama variklio alyvos. Temperatūra, iki kurios gali sušilti stūmokliai tai 250°C.Tai būtent alyva šaldo stūmoklius ir žiedus.

VALYMAS

Vietos iki kurių patenka alyva yra ne tik tepamos bet ir valomos. O yra ką valyti, kadangi nepaisant to, jog varikliai yra vis tobulesni, deginant  kurą ir nedidelį alyvos kiekį cilindruose, deginimo proceso metu atsiranda anglies nuosėdos. Aukštų temperatūrų atveju alyva yra oksiduojama dėl ko atsiranda nuosėdos. Gera alyva išvalo tuos nešvarumus juos ištirpinant ir išlaikant tame pačiame lygyje iki pakeitimo. Nešvarumų susikaupimas variklio alyvoje yra svarbiausia priežastimi kodėl variklio alyvą reikėtų keisti reguliariai.

APSAUGA

Deginimo proceso metu  yra sukeliamos cheminės reakcijos. Be to, atsiranda rūgštiniai junginiai patenkantys į alyvą. Gera alyva juos neutralizuoja ir  apsaugo variklį nuo korozijos. Neutralizuojančių junginių kiekis yra ribotas. Tai yra dar viena priežastis dėl ko toks svarbus yra reguliarus variklio alyvos keitimas.

MINERALINIS AR SINTETINIS?

Nepaisant geresnių sintetinio aliejaus savybių renkantis alyvą reikėtų vadovautis pirmiausia transporto priemonės gamintojo nurodymais. Sintetinė alyva turi žymiai geresnes savybes žemesnėse  temperatūrose ir aukštesnį atsparumą oksidacijai dėl ko turi geresnę variklio apsaugą judėjimo metu ir sukelia mažesnį kiekį nešvarumų darbo metu.