Oro kondicionierius

Oro kondicionierius

Transporto priemonės oro kondicionieriaus priežiūra ir užpildymas

Oro kondicionierius suraskite euromaster servisą

Automobilių oro kondicionierius tapo pagrindine kiekvieno automobilio įranga. Tačiau daugelis žmonių nesuvokia, kokią papildomą naudą teikia jos naudojimas esant šaltam orui ir šaltų dienų metu.

Oro kondicionierius automobilyje yra skirtas ne tik vėsinti, bet taip pat šildyti, valyti ir džiovinti automobilio vidų.

Kaip veikia automobilio oro kondicionierius

Automobilio oro kondicionieriaus mechanizmas yra labai panašius į namų šaldytuvą. Cikliški šaldymo skysčio susikaupimo būklės pasikeitimai iš skysto į lakų sukelia staigų dujų temperatūros sumažėjimą. Jis šaldo orą pasinaudodamas šilumos keitikliu – garintuvu. Oras einantis per garintuvą yra šaldomas bei su orapūtės pagalba įpučiamas į automobilio saloną.

Oro kondicionieriaus taikymo nauda

Gerai prižiūrėtas oro kondicionierius filtruoja nešvarumus, kurie yra automobilyje, sumažina oro drėgmę ir tuo pačiu pagerina važiavimo komfortą bei padidina budrumą kelyje. Tinkama temperatūra važiavimo metu turi įtakos oro koncentracijai. Tai įrodo Vokietijos automobilių klubo ADAC tyrimai. Optimali temperatūra transporto priemonėje tai 20-22 ° C. Automatinis oro kondicionierius pats turėtų pasirinkti parametrus taip užtikrinant važiavimo komfortą. Oro kondicionieriaus naudojimas tokiu atveju apsiriboja tik tinkamos temperatūros nustatymu.

Rankinis oro kondicionierius reikalauja tinkamo, rankinio valdymo. Staigus transporto priemonės salono vėsinimas gali sukelti keleivių peršalimą, kelis kartus padidinti degalų sąnaudas, ar net sugadinti apmušalų odos elementus. Geresnis sprendimas tokiu atveju – pradėti kelionę turint nuleistus langų stiklus.

Neprižiūrėtas oro kondicionierius gali turėti blogą įtaką vairavimo komfortui ir saugumui:

 • teršia orą automobilio viduje
 • įtakoja per dideles kuro sąnaudas
 • skleidžia nemalonų kvapą, kurį sukelia grybai ir bakterijos
 • netinkamai vėdina orą
 • sukelia triukšmą
 • sukelia drėgmę ir langų rasojimą

Veiksniai, turintys įtaką oro kondicionieriaus būklei:

 • oro kondicionieriaus paleidimas kartą per kelias dienas, kad kompresorius tinkamai veiktų
 • antibakterinių produktų, kurie pašalina nemalonius kvapus ir mikrobus naudojimas
 • kartą per metus – oro kondicionieriaus būklės kontrolė
 • oro kondicionieriaus pripildymas nauju šaldymo skysčiu kas du metai
 • prieš apsilankymą servise – kruopštus oro įpūtimo angų išvalymas, be to: vidaus išvėdinimas, kilimėlių ir grindų dangos išdžiovinimas.

Labiausiai paplitęs būdas valyti oro kondicionierius yra valymas ozonu. Ozonas pašalina nemalonų kvapą ir sunaikina mikrobus ventiliacijos kanaluose bei automobilio salone.

Oro kondicionieriaus sistemos aptarnavimas turėtų būti daromas tik specializuotuose servisuose. Oro kondicionavimo sistema turi sudėtingą struktūrą, dirba su slėgiu, kas reikalauja tinkamos įrangos, bei kvalifikuoto personalo. Netinkamas oro kondicionieriaus servisavimas, tai: salono filtro keitimas be ankstesnio oro įleidimo ir išleidimo, netinkama oro kondicionieriaus fumigacija bei kondicionieriaus garintuvo valymas ir kanalo, išleidžiančio kondensatą pralaidumo kontrolės trūkumas.

Salono kabinos filtras – švaraus oro sargas

Valant arba pildant oro kondicionierių, atkreipkite dėmesį į salono oro filtrą (nuo dulkių). Filtras gaudo kenksmingas sveikatai dulkes, kurios atsiranda ant padangų ir stabdžių kaladėlių, o taip pat pelėsį, smėlį, vabzdžius, lapus ir daugelį kitų teršalų. Jeigu filtras yra užsikimšęs, jis turi neigiamą įtaką oro kondicionavimo ir vėdinimo efektyvumui. Pakeiskite jį kasmet, arba po 20 tūkstančių km. Gali rinktis tarp paprasto ar anglies filtro, kuriame yra aktyvuota anglis ir kuris geriau įsisavina nemalonius kvapus ir teršalus. Jis yra brangesnis, tačiau tarnauja ilgiau negu popierinis, be to turi didesnį filtravimo paviršių.

Daugiau apie salono filtrą

Užsikimšusį salono oro filtrą, galite atpažinti pagal tamsius pūkelius arba atsiradusias prietaisų skydelyje nuosėdas.

Oro kondicionierius turi užtikrinti automobilio keleiviams temperatūros komfortą ir šviežią orą. Pasirūpinkite, kad jūsų automobilis taptų saugia ir patogia transporto priemone. Susitarkite ir aplankykite EUROMASTER servisą, kur pasinaudosite oro kondicionieriaus apžiūros galimybe.