Valytuvai

Valytuvai

Kokius valytuvus pirkti? Pigiausius valytuvus ar firminius iš viršutinės lentynos?

Valytuvai suraskite euromaster servisą

Dauguma automobilių, važiuojančių Lietuvos keliais, turi prastos būklės valytuvų šepetėlius. Viena iš priežasčių, tai ledo grūdelių valymas nuo priekinio stiklo, pavyzdžiui, kai po vakarinio lietaus naktį atšąla ir lietaus lašai užšąla ant stiklo.

Žiemą valytuvai padeda nugramdyti ledo grūdelius nuo stiklo, tačiau dėl to gali greitai susidėvėti valytuvų šepetėliai. Valytuvas gali palikti ant stiklo drėgmės ruoželius, dėl ko yra ženkliai sumažinamas matomumas, ypač auštant ir temstant, be to tai gali turėti blogą įtaką važiavimo saugumui.

Kaip dažnai reikėtų keisti valytuvus?

Valytuvų efektyvumas sumažėja po kelių mėnesių naudojimo, nepriklausomai nuo oro sąlygų. Prasta valytuvų šepetėlių būklė žymiai sumažina matomumą vairavimo metu, o tai gali sukelti tragiškas pasekmes. EUROMASTER serviso specialistai primins Jums, kad reikia pakeisti valytuvų šepetėlius ir papildyti skystį langų purkštuve.

Signalas, kad reikia pakeisti valytuvus naujais tai atsiradę ruoželiai, nevienodas vandens surinkimas arba valytuvų cypimas dėl neteisingai sureguliuotos spyruoklės kai šluotelė yra per stipriai prispaudžiama prie stiklo. Valytuvai optimaliai valo maždaug pusė metų. Jų susinaudojimas priklauso nuo to, kaip dažnai juos naudojame ir kokiomis sąlygomis jie dirba.

Valytuvų konstrukcija

rodzaje-wycieraczek.jpg

Klasikiniai valytuvai turi metalo lankstą, vadinamą geluonimi, kurio užduotis tolygiai prispausti prie stiklo gumą. Juostiniuose valytuvuose (vad. plokščiais) jis buvo pakeistas elastinga gumine rėle.

Kokius valytuvus pirkti – pigiausius ar firminius iš viršutinės lentynos?

Valytuvų kokybė ir jų teisingas veikimas visų pirma priklauso nuo cheminio šepetėlio gumos apdirbimo, kurios tikslas sukietinti ir sumažinti trintį, besiliečiant su stiklu. Taip pat svarbi yra žaliavos, iš kurios gaminama guma, kokybė. Pigesni yra šepetėliai, pagaminti iš sintetinio kaučiuko, bet geresni  – iš natūralaus.

Kokius valytuvus pasirinkti?

serwisant-erm-wycieraczki.png

Šiuolaikiniai valytuvai, su plokščiu šepetėliu, turi daug privalumų. Geriau pasitvirtina šalčių metu – lengviau atkimba nuo stiklo, nerūdija, mažina oro pasipriešinimą ir neatsiklijuoja didelio greičio metu. Jų trūkumas tai, kad blogiau priglunda prie stipriai išlenkto nestandartinės formos stiklo.

Prekybos centruose ir degalinėse mes galime rasti daug įvairių rūšių valytuvų šepetėlių. Iššūkiu yra tinkamo dydžio radimas, jau nekalbant apie tinkamo modelio, atitinkančio mūsų poreikius, pasirinkimą. Dažnai renkames produktą, kuris yra šiuo metu prekybos centro asortimente ir net neturime galimybės pasikonsultuoti su pardavėju. Daug platesnį valytuvų modelių ir dydžių pasirinkimą turi automobilių aptarnavimo servisų tinklai. EUROMASTER servise specialistai ne tik parinks reikiamo dydžio valytuvus, bet taip pat patarsime kokį tipą ir modelį pasirinkti. Mūsų specialistai padės uždėti valytuvus ir patikrins priekinio stiklo valytuvo strypo ir įvorės būklę, kurios dažnai tampa triukšmo sukelimo priežastimi.

Kaip pritaikyti valytuvus?

  • Pamatuokite valytuvus arba pasiimkite senuosius į parduotuvę.
  • Ant pakuotės patikrinkite šepetėlio dydį ir transporto priemonės modelį, kuriai jie yra skirti. Gamintojai paprastai nurodo automobilio prekinį ženklą ir modelį, kuriam tinka valytuvai bei šepetėlių ilgį. Jei vertės yra pateiktos po kablelio arba brūkšnio, tai reiškia, kad gamintojas nurodo dešinio ir kairio valytuvo ilgį (rečiau galinio, parduodamo atskirai).
Prekinis ženklasModelisIlgis
AudiA4600/500 mm.
AudiA6550/550 mm.
AudiA3600/475 mm
DaciaDuster500/300mm
FordFocus700/700 mm
OpelCorsa D650/400 mm
OpelAstra III550/450 mm.
RenaultClio III600/400 mm.
SkodaOctavia II600/475 mm
SkodaFabia525/525 mm.
ToyotaYaris650 mm.
ToyotaAuris650 mm.
VWGolf V600/475 mm
VWGolf IV525/475 mm.

Kaip prižiūrėti valytuvus?

  • Reikėtų reguliariai ir kruopščiai valyti stiklą bei ventiliatoriaus įvadų angas, kuriose susirenka smėlio grūdeliai ir kiti teršalai, braižantys stiklą. Nuvalykite valytuvų šepetėlius – tai ant jų nusėda purvas nuo kelio, tepalai, degalų liekanos ir kiti teršalai;
  • valytuvai gali kelti girgždėjimo garsą – jį sukėlia rūdys esančios ant įvorės (valytuvo strypo sukimosi vietoje). Aprūdijusias dalis reikėtų apipurkšti priemone nuo rūdžių, nuvalyti, nušluostyti ir sutepti alyva arba tepalais;
  • Kruopščiai nuvalykite valytuvų griovelius, esančius tarp liežuvėlio ir šepetėlio korpuso, prigludusio prie stiklo;
  • Stiklo valymui naudokite tam skirtus skysčius. Šampūnas kėbului turi vaško, kuris sudaro apsauginį lako sluoksnį, bet neigiamai veikia valytuvus. Taip pat galite naudoti preparatus, kurie sudaro priekinio stiklo polimero apsauginį sluoksnį – tai palengvina vandens nutekėjimą nuo stiklo;
  • Patikrinkite, ar valytuvai yra gerai uždėti – prispausti, nustatyti ir įtempti. Valytuvai turi būti prigludę prie stiklo paviršiaus visu savo ilgiu. Valytuvai neturėtų nieko kabinti arba ant kažko užeiti.
  • Venkite per artimo važiavimo prie kitų automobilių. Dėl tokio vairavimo valytuvai gaus papildomą darbo krūvį, o taip pat atsiras pavojus, jog kelio tešalai iš po priešais važiuojančio automobilio ratų, atsidurs tiesiai ant jūsų automobilio stiklo.