Ar verta pirkti žiemines padangas?

Ar verta pirkti žiemines padangas?

Ar verta pirkti žiemines padangas? suraskite euromaster servisą

Padangoms žiema prasideda jau nuo +7°C. Važiavimo sąlygos žiemą gali būti labai skirtingos (sausas, šlapias, drėgnas bei snieguotas paviršius) tačiau važiavimo pagrindas visada yra šaltas. Žiemos sezono metu vasarinės padangos veiksmingumas yra mažesnis lyginant su žieminės padangos, dėl ko vasarinių padangų keitimas į žiemines tampa būtinas dėl saugumo sumetimų. Žieminė padanga  turi visai kitokį gumos mišinį. Jos elastingumas žieminių temperatūrų metu yra daug didesnis nei vasarinių, kas leidžia išlaikyti geresnį sukibimą ant sauso pagrindo.

Be dažniausiai sutinkamų žiemą vairavimo sąlygų – drėgno paviršiaus, kai protektoriaus raštas turi esminę reikšmę (rėžių tankis, protektoriaus rašto elementų forma ir kryptis, lamelių skaičius) taip pat gali pasitaikyti ekstremaliai sudėtingos sąlygos (gilus, tankus sniegas bei ledas). Gero sukibimo užtikrinimas ant šių pagrindų reikalauja daugelio įvairių ir kruopščiai apibrėžtų padangų veikimo mechanizmų panaudojimo.

Tačiau svarbiausia įsiminti, jog žieminės padangos, be abejonės, užtikrina geresnes važiavimo sąlygas kelyje žiemą.

Kuo skiriasi žieminės padangos nuo vasarinių?

Tai, kaip padanga slysta ant konkretaus paviršiaus, nepriklauso tik nuo protektoriaus konstrukcijos: šiuo atveju svarbiausia yra tai, kas nematoma plika akimi, – mišinio, panaudoto jos gamybai, sudėtis. Nepaisant kai kurių vairuotojų nuomonės, žiemines padangas reikia keisti ne kai atsiranda pirmasis sniegas, o kai pradeda kristi temperatūra. Vasarinės padangos dėl savo konstrukcijos nėra tinkamos važiuoti ant sniego ar tada, kai žema temperatūra. Tokios padangos sutvirtėja ir praranda geriausias važiavimo galimybes. Gamyboje taikomi technologiniai procesai turi užtikrinti kuo geresnį sukibimą pavasarinėmis ir vasarinėmis važiavimo sąlygomis – tokiomis, kai temperatūra yra tik pliusinė. Atsižvelgiant į metų laiką, guma, o konkrečiau – mišinys, naudojamas padangų gamyboje, skirsis ne tik naudojamų komponentų proporcijomis, bet ir pačia sudėtimi. Blogesnis padangų sukibimas gali sukelti slydimą. Be to, aiškiai sutrumpės padangų naudojimo laikas. Gali pasirodyti, kad po lengvos žiemos jos jau nebetinkamos naudoti. Mišinys, panaudotas žieminėse padangose, buvo sukurtas atsižvelgiant į važiavimą žieminėmis sąlygomis – taigi kai temperatūra žema, krinta sniegas, važiuojama ant žieminio dumblo. Vasarinėmis sąlygomis žieminė padanga bus per minkšta, taigi susidėvės kur kas greičiau, ir bus didesnis garsas važiuojant didesniu greičiu. Tai – dar ne visi skiriamieji požymiai.

Kokie yra dar skirtumai?

Akivaizdūs, plika akimi pastebimi skirtumai – ir kita sandara bei protektoriaus forma. Didesnis griovelių skaičius – žieminių padangų savybė: daugiau griovelių, nes važiuojama per sniegą, o tokiu atveju sunkiau rasti sukibimo tašką. Kai šlapdriba, didesnis griovelių skaičius ypač gelbsti: vanduo geriau nuteka po padanga, be to, ši tvirtai sukimba su pagrindu. Firminių padangų gamintojai, pvz., „Michelin“, nepateikia tikslios padangos mišinio sudėties. Taip yra todėl, kad pripažinti padangų gamintojai gali garantuoti, jog jų gaminamos padangos bus kokybiškos. Biudžetinių padangų gamintojai ima iš jų pavyzdį ar netgi kopijuoja protektoriaus raštą, tačiau neįstengia atgaminti šio mišinio sudėties, taigi verta sumokėti daugiau ir būti tikram dėl saugumo kelyje. Padangos – vieninteliai automobilio elementai, kurie liečiasi su danga, tad jų techninę būklę reikėtų kontroliuoti nuolat ir nepertraukiamai.

Kada keisti vasarines padangas į žiemines?

Egzistuoja daug nuomonių. Dažniausiai linkstama manyti, kad tai reikėtų padaryti, kai temperatūra nukrenta žemiau nulio, ir netgi tik kai atsiranda pirmasis sniegas. Tai ne tiek klaidinga, kiek pavojinga praktika. Padangas reikėtų keisti, kai tik temperatūra lauke visą parą laikosi apie 7 oC. Be to, reikėtų atkreipti dėmesį ir į kelio sąlygas. Rytinis plikledis, šerkšnas ar sušalęs dumblas aiškiai signalizuoja, kad laikas keisti padangas. Minėtomis sąlygomis tinkamiausios – tik žieminės padangos. Verta apsilankyti ir padangų keitimo centre prieš sezono piką: išvengsi eilių, o svarbiausia – staigiai atakavus žiemai būsi visiškai pasiruošęs.